Dofinansowanie na zakup komputera – kto może ubiegać się o dofinansowanie na urządzenie?

 

 

Jeśli chcesz skorzystać z dotacji koniecznie dowiedz się jakie warunki należy spełnić. Z programu Aktywny Samorząd może skorzystać:

  • Osoba ze znacznym stopniem niepełnosprawności, spowodowanym dysfunkcją obu kończyn górnych bądź narządu wzroku, posiadająca orzeczenie o niepełnosprawności
  • Bądź osoba ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, spowodowanym dysfunkcją narządu wzroku lub słuchu, posiadająca orzeczenie o niepełnosprawności
  • Osoba będąca przed 18. rokiem życia lub będąca w wieku aktywności zawodowej i posiadająca status osoby zatrudnionej.

Powyżej zostały podane jedynie główne kryteria, które powinna spełnić osoba ubiegająca się o dofinansowanie. Oczywiście więcej szczegółowych informacji na temat warunków uzyskania środków finansowych z funduszu PFRON znajdziesz na stronie rządowej.

Dofinansowanie na zakup komputera – ile w związku z tym wynosi dotacja na komputer dla niepełnosprawnych?

Kwota maksymalnego dofinansowania jest uzależniona od posiadanego stopnia niepełnosprawności. Najwyższa możliwa obejmuje osoby niewidome, które łącznie na zakup komputera i wyspecjalizowanego urządzenia brajlowskiego mogą uzyskać nawet 24 000 złotych. Osoby z innego typu dysfunkcją wzroku w stopniu znacznym mogą otrzymać 9 000 złotych.

Wnioskodawcy z dysfunkcją obu kończyn górnych mogą liczyć na maksymalną kwotę dofinansowania 7 000 zł. Z kolei dla osób ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności spowodowany dysfunkcją narządu słuchu przewiduje się kwotę do 4 000 zł. 

Wnioski o dofinansowanie możesz złożyć w terminie od 1 marca 2022 roku za pośrednictwem platformy SOW. Pełna informacja na temat kwot dofinansowania oraz szczegółów programu znajduje się na stronie PFRON.

Dofinansowanie PFRON – dlaczego warto kupić komputer poleasingowy?

Dlaczego masz przepłacać za nowy sprzęt niepewnej jakości. Komputery poleasingowe, które oferujemy to wyselekcjonowany sprzęt klasy BIZNES poddany przez nas gruntownym testom. Dokładnie sprawdzamy każdy ze sprzedawanych komputerów dzięki czemu Ty możesz spać spokojnie i nie martwić się o zakupiony komputer. Oczywiście gwarantujemy jego długą i niezawodną sprawność co czyni naszą ofertę zdecydowanie godną uwagi.

Dodatkowym atutem poleasingowych komputerów bez wątpienia jest ich ekologiczność. W związku z tym wciąż sprawne technicznie urządzenia mogą być ponownie użytkowane przez kolejnego właściciela. Mniej wyrzuconych laptopów oznacza mniejszą ilość elektrośmieci. Kupują używany laptop czy komputer stacjonarny z pewnością zaoszczędzisz, zyskasz dobrej jakości sprzęt a jednocześnie ochronisz środowisko naturalne.