Tym razem do naszego serwisu trafił komputer All in One firmy Apple iMac 21,5″ a1418 Slim. Jak widać na zdjęciach umieszczonych w galerii model ten to istne dzieło sztuki. Nawet z wyjętą matrycą mógłby służyć jako gustowny „mebel”. Ale do rzeczy. Według relacji klienta jak i niedawnych zjawisk atmosferycznych komputer przestał się włączać „po burzy”. Obecnie nie daje absolutnie żadnych znaków życia. Czeka nas zatem: Apple iMac 21,5″ a1418 Slim – po burzy.

Ten model jest o tyle ciekawy w serwisowaniu, że aby cokolwiek sprawdzić musimy zdemontować matrycę. Czynność ta wymaga niemało cierpliwości, gdyż choćby minimalne nadużycie siły szybko doprowadzi do pęknięcia tegoż elementu. Ekran jest wklejony na specjalne taśmy montażowe, które należy wyciąć odpowiednim narzędziem. Nie można przy tym zbytnio się spieszyć ponieważ nawet niewielki błąd doprowadzi do trwałego uszkodzenia matrycy, która to do najtańszych nie należy. Jednak po zdemontowaniu tak wielu matryc ile mieliśmy okazję wyjmować odsetek uszkodzeń jest wciąż równy 0%.

Jeśli wprost wiemy, że komputer mógł być narażony na przepięcie podstawowym elementem do sprawdzenia jako pierwszy jest układ zasilania, który jako pierwszy może ucierpieć w takiej sytuacji. Zakładając oczywiście, że spięcie nie dotarło np. przez kabel internetowy LAN i płyta nie ucierpiała od strony karty sieciowej. Tym razem jednak przyczyną takiego stanu rzeczy okazał się sam zasilacz. Na szczęście nie ucierpiało nic więcej – wystarczyło wymienić uszkodzony element aby odezwał się znajomy „gong” sygnalizujący włączenie. Apple iMac 21,5″ a1418 Slim – po burzy nawet 🙂 to komputer, który naprawdę warto naprawiać ponieważ swoją funkcjonalnością przewyższa większość komputerów stacjonarnych dostępnych na rynku.

Jeśli też masz problem ze swoim komputerem lub najzwyczajniej chcesz o niego zadbać zapraszamy do kontaktu. Znajdziesz nas również na Facebook’u.


Pozostałe wpisy