Dziś na nasz serwis trafił komputer Apple iMac 21,5″ a1418 Late 2013 – komputer w pełni sprawny jednak „błagający” o przegląd techniczny oraz modernizację podzespołów aby tchnąć w niego nowe życie. Według relacji klienta od nowości nikt nie zaglądał choćby do układu chłodzenia więc sama przyzwoitość wymagała zadbać o ten sprzęt, a i sam klient oczekiwałby od swojego iMac’a trochę więcej wigoru podczas pracy. Po wstępnej analizie serwisowej oczywiste stało się, że czeka nas: Wymiana Dysku HDD na SSD + Czyszczenie układu chłodzenia + Upgrade pamięci RAM w Apple iMac 21,5″ a1418 Late 2013

Komputer All In One firmy Apple to niezwykle design’erska konstrukcja i co za tym idzie wykonanie jakichkolwiek czynności serwisowych wymaga demontażu samej matrycy co samo w sobie nie jest łatwą sztuką, ale oczywiście nie dla nas. Przy wykorzystaniu specjalistycznych narzędzi dedykowanych do tego modelu dostęp do wnętrza nie zajmuje wieków. O ile jednak wymiana dysku to kwestia kilku śrubek to już uzyskanie dostępu do slotów pamięci RAM wymaga demontażu całej płyty głównej, wbudowanego zasilacza, głośników i wentylatora. Jako, że i tak mieliśmy czyścić układ chłodzenia wraz z wymianą pasty termo-przewodzącej i termo-padów czynności te i tak były nieuniknione. Po wykonaniu wszystkich przewidzianych zabiegów wystarczy wkleić matrycę na dedykowane taśmy montażowe i mamy komputer jak nowy. Teraz tylko instalacja najnowszej wersji systemu Mac OS X i Apple iMac może wracać do domu.

Warto zadbać o drożny układ chłodzenia, gdyż jego zaniedbanie prowadzi w niedługim czasie do dostania się drobinek kurzu pomiędzy szklaną taflę ochronną a samą matrycę co zdecydowanie nie jest ani estetyczne ani praktyczne w eksploatacji gdy na jednolitym tle widzimy w niczym niepotrzebne „paprochy” przesłaniające faktyczny obraz.

Jeśli też masz problem ze swoim komputerem lub najzwyczajniej chcesz o niego zadbać zapraszamy do kontaktu. Znajdziesz nas również na Facebook’u.


Pozostałe wpisy