Dziś zajmiemy się „pacjentem po przejściach” – jak widać po stanie pierwotnym ten konkretny pacjent przeszedł o dużo za dużo, ale ma wole życia . Stan techniczny pozostałych podzespołów nie budzi najmniejszych zastrzeżeń. Zatem naprawa jest absolutnie logiczna, a co ważne opłacalna w stosunku do wartości samego urządzenia. Po wstępnej analizie serwisowej oczywiste stało się, nie pozostaje nic innego jak zamówić odpowiednie podzespoły i przejść do naprawy – Ups – i szybka pękła. Wymiana wyświetlacza i tylnej szybki w telefonie XIAOMI.

Po odpowiednim podgrzaniu obudowy urządzania umożliwiającym zdjęcie tylnej szybki montowanej fabrycznie na klej uzyskujemy dostęp do wszelkich podzespołów . Oczywiście już sam proces demontażu tylnej obudowy należy wykonać z ogromną starannością. Chociażby aby nie uszkodzić przy okazji taśm łączących płytę główną z zaawansowanymi aparatami. Następnie postępując krok po kroku demontujemy: ramkę, aparaty, anteny, moduł ładowania, płytę główną, baterię oraz taśmy. Teraz jak łatwo się domyśleć teraz należy zamontować je w nowym korpusie. Tak, tym razem wyświetlacz wymieniono razem z korpusem ze względu na opłakany stan starej obudowy. Dzięki temu po zakończonej naprawie telefon wygląda zupełnie jak nowy: nowy front, korpus oraz plecki.

Warto dodać, że tego typu rozbudowane naprawy nie zawsze są opłacalne, gdyż przy tańszych modelach telefonów koszt naprawy potrafi być zbliżony do wartości samego urządzenia. Dlatego zawsze przed naprawą dokonywana jest wycena całkowitego kosztu naprawy. Wraz z wyceną klient otrzymuje informacje dotyczącą stosunku kosztu naprawy do wartości sprzętu – tzw. ekonomiczny „sens” podejmowania naprawy. Niemniej jednak ostateczna decyzja zawsze zależy od klienta. Nierzadko zdarza się, że sentyment jest ważniejszy od pieniędzy 🙂 . Wracając jednak do tematu to już koniec tej przygody – Ups – i szybka pękła. Wymiana wyświetlacza i tylnej szybki w telefonie XIAOMI.

Jeśli też masz problem ze swoim telefonem lub najzwyczajniej chcesz o niego zadbać zapraszamy do kontaktu. Znajdziesz nas również na Facebook’u.


Pozostałe wpisy