Dziś zajmiemy się jednym z często widywanych gości naszego serwisu – mianowicie chodzi tu o telefon Apple iPhone X . O ile wymiana baterii w tym modelu nie jest niczym skomplikowanym – to powód jest inny niż zazwyczaj. Kondycja baterii wg systemu jak i odczucia użytkownika jest wciąż bardzo dobra. Jednak bateria zaczęła puchnąć!!! Całe szczęście, że roztropny użytkownik zauważył powiększającą się szczelinę pomiędzy ekranem a korpusem. Gdyby nie ten fakt to już niebawem miałby do wymiany baterię oraz wyświetlacz. Po wstępnej analizie serwisowej oczywiste stało się, że nie pozostaje nic innego jak przejść do naprawy – Wymiana baterii iPhone – zanim zniszczy wyświetlacz!!! Żeby stało się jasne – spuchnięta bateria w iPhone, MacBook czy innym komputerze nie jest aż tak rzadkim zjawiskiem. Wiąże to się jednak zazwyczaj z już słabą kondycją baterii gdy takowe jest na tzw. „wykończeniu”. Dlatego czy to chodzi o telefon czy o laptop warto zwracać uwagę na taki szczegóły jak:

  • szczeliny między korpusem a wyświetlaczem telefonu,
  • pojawianie się przebarwień na ekranie telefonu mogących wskazywać na nacisk od wewnątrz,
  • „płaskość” obudowy laptopa – czy nigdzie obudowa się nie wybrzusza,
  • to jak pracuje touchpad – jeśli nie możemy nim kliknąć to często oznacza, że bateria już jest spuchnięta

Przechodząc jednak do samej wymiany baterii w iPhone. Po odpowiednim podgrzaniu obudowy urządzania umożliwiającym zdjęcie wyświetlacza uzyskujemy dostęp do wszelkich podzespołów . Po odpięciu taśm kontaktowych baterii i wyświetlacza ponownie podgrzewamy obudowę aby ułatwić wyjęcie samej baterii.

Warto dodać, że tego typu naprawa jest w tym modelu zdecydowanie opłacalna gdyż sam telefon ma wciąż niemałą wartość zarówno pieniężną jak i funkcjonalną. Niemałe grono naszych klientów nadal korzysta z tego popularnego modelu iPhone’a. Tymbardziej nam miło, że udało się pomyślnie zrealizować Wymiana baterii iPhone – zanim zniszczy wyświetlacz!!!

Jeśli też masz problem ze swoim telefonem (Apple iPhone, Samsung, Huawei czy inny) lub najzwyczajniej chcesz o niego zadbać zapraszamy do kontaktu. Znajdziesz nas również na Facebook’u.

 


Pozostałe wpisy