Modernizacja PC – nowy procesor Intel Core i7-13700 – Gdy „stary” komputer PC nie daje już sobie rady z trudnościami codziennej egzystencji nie musi to zaraz oznaczać, że jedyną opcją jest jego wymiana. W wielu przypadkach wystarczy wymiana niektórych podzespołów aby przywrócić sprzęt do pełnej formy. Tak stało się i tym razem gdzie ze względu na charakterystykę pracy klienta najsłabszym ogniwem stał się procesor. Różnica pomiędzy starym układem a wybranym przez klienta była na tyle duża, że przy okazji płyta główna również musiała zostać zastąpiona przez bardziej aktualny model.

Nie zmienia to jednak faktu, że taki zabieg i tak był nieporównywalnie tańszy niż zakup w całości nowej jednostki. Wszak zostały nam: pamięci ram, dyski NVMe, zasilacz, obudowa, karta sieciowa Wi-Fi oraz najdroższa z tego grona karta graficzna. Oczywiście zawsze staramy się jak najlepiej doradzić klientowi aby uzyskać możliwie jak najlepszy efekt zmian przy jak najniższych kosztach. Oczywiście w granicach rozsądku. Grunt to najlepszy stosunek poniesionych kosztów do uzyskanych efektów.

Przechodząc jednak do samej wymiany. Jako, że płyta główna była również wymieniana (w tym przypadku na ASUS PRIME Z690-P DDR4 ATX ) oprócz demontażu starej płyty konieczne było uzupełnienie śrubunków montażowych w obudowie, tak aby przystosować ich położenie i ilość do aktualnego rozmiaru płyty głównej.Po tej czynności nie pozostało już nic innego jak standardowa procedura montażowa. Umieszczenie procesora w socket’ie, przełożenie ze starej płyty pamięci ram oraz dysków NVMe i testowy rozruch jeszcze poza obudową. 

Po pomyślnych testach nie pozostaje nam już nic innego jak umieszczenie płyty w obudowie. Następnie podpięcie wszelkich przewodów: portów USB 2.0, USB 3.0, Audio, włączników, diod sygnalizujących, oświetlenia obudowy oraz oczywiście zasilania. Przy podłączeniu włączników warto skorzystać z dołączonego do płyty manuala serwisowego. Jeśli wszystko jest już na swoim miejscu pozostaje już tylko rozruch i finalne testy. Tym samym udało się zrealizować: Modernizacja PC – nowy procesor Intel Core i7-13700.

Podsumowanie.

Dlatego jeśli Twój komputer już za Tobą nie nadąża – daj mu ostatnią szansę. Chętnie doradzimy czy taka inwestycja ma sens czy lepiej będzie faktycznie zakupić kolejny sprzęt a ze starym się pożegnać. Zawsze w myśl zasady ekonomicznego rozsądku i postawienia Twojego dobra na pierwszym miejscu. Jeśli też masz problem ze swoim komputerem, laptopem  lub najzwyczajniej chcesz o niego zadbać zapraszamy do kontaktu. Znajdziesz nas również na Facebook’u.


Pozostałe wpisy