Wymiana aparatu – iPhone XS. Gdy obraz wyświetlany przez aparat drży, jest zamazany lub widać plamki na wykonanych zdjęciach. To najczęstsze objawy wadliwego aparatu. Oczywiście nie licząc sytuacji gdy aparat w ogóle nie pokazuje obrazu ale w takiej sytuacji wina nie musiałaby leżeć po stronie samego aparatu. Tym razem jednak objawem były plamki widoczne na wszystkich wykonanych zdjęciach znajdujące się dokładnie w tym samym miejscu matrycy. 

Przyczyną takiego stanu rzeczy jest nic innego jak wilgoć, która dostała się do wnętrza telefonu a w szczególności aparatu tworząc na optyce obiektywu osad. Można by w takiej sytuacji rozbierać obiektyw na części pierwsze w komorze bezpyłowej aby wyczyścić wszystkie elementy. Jednak przez czas jakiego by taki zabieg wymagał bardziej opłacalne dla klienta jest zamontowanie nowego aparatu.

Przechodząc jednak do samej wymiany. Jako, że wszystkie naprawy w iPhone rozpoczynają się od demontażu wyświetlacza podgrzewamy telefon do bezpiecznej temperatury, która umożliwi bezpieczne wyjęcie ekranu. Następnie po odpięciu konektorów baterii, digitizera, ekranu oraz głośnika rozmów możemy zdjąć mocowanie kamery. Po odpięciu jej konektorów wystarczy już tylko podgrzać ponownie w tej części obudowy, a kamera pokornie da się zdemontować.

Po podpięciu nowej kamery wystarczy już tylko podpiąć co zostało odpięte. Nie zapominając o testach przed finalnym wklejeniem wyświetlacza na swoje miejsce można uznać naprawę za udaną.

Podsumowanie.

Dlatego jeśli Twój iPhone ma jakiś problem – np. z aparatem pozwól Sobie pomóc. Zawsze doradzimy w myśl zasady ekonomicznego rozsądku i postawienia Twojego dobra na pierwszym miejscu. Jeśli masz jakieś pytania zapraszamy do kontaktu. Znajdziesz nas również na Facebook’u.


Pozostałe wpisy