Pancerny laptop do warsztatu – jaki wybrać: Dell Rugged 5414, Panasonic CF-54, Panasonic CF-D1, Panasonic CF-19 czy Getac S410. A może jeszcze coś innego? Postaram się pokrótce opisać różnicę i doradzić w wyborze.

Porównanie firm:

Jeśli szukasz komputera do warsztatu, diagnostyki, dla kierownika budowy czy do innej chłodni to możemy śmiało założyć, że marki Panasonic nie trzeba Ci przedstawiać. Jest to klasa sama w sobie co od lat ma odzwierciedlenie w statystykach sprzedaży tej marki zarówno dla sektora motoryzacyjnego jak i militarnego. W mojej ocenie pozycja tej firmy jest w pełni zasłużona. Jakość wykonania jest na najwyższym poziomie, elektronika ciągle produkowana wg. „starej dobrej normy” a baterie wręcz „atomowe” – nie znam innej firmy gdzie baterie sprawnie pracowałyby tyle lat.

Mając zatem punk odniesienia warto wspomnieć o dosyć nowym konkurencie jakim jest Dell ze swoimi laptopami z serii Rugged. Wcześniejsze modele tego producenta z serii ATG były co najwyżej „lekko wzmocnionymi” wersjami standardowo sprzedawanych laptopów. Wraz z wprowadzeniem serii Rugged Dell zaprezentował jakość wykonania bliźniaczo podobną do Panasonic’a. Dla przykładu wspomniany Dell Rugged 5414 pomimo wielkości matrycy jak w Panasonic CF-54 czyli 14,1″ posiada obudowę tak pancerną jak kultowy CF-19 (10,1″). Mogę śmiało powiedzieć, że jakością obecne wzmacniane laptopy tej firmy nie odbiegają od Panasonic’a

Getac natomiast jest czymś pomiędzy: starymi wersjami (lekko wzmacnianymi) Dell z serii ATG a Panasonic’em. Nie powinno być to wielkim zaskoczeniem gdyż różnicę widać nawet w cenie. Jest ona wprost proporcjonalna do ich jakości. Co nie zmienia oczywiście faktu, że Getac będzie i tak dużo lepszym rozwiązaniem niż każdy możliwy zwykły laptop.

Typy konstrukcji

Wśród komputerów pancernych wyróżnia się kilka typów. Jednak dla potrzeb tego tekstu skupmy się na 3 podstawowych:

  • Full Rugged – czyli bardzo mocno wzmocniona konstrukcja, tzw. „że gwoździe można wbijać”. Laptopy z tej serii są relatywnie grube, ciężkie ale za to niezniszczalne. Dobrym przykładem będzie tu Panasonic CF-19 bądź też Dell Latitude Rugged 5414.
  • Semi Rugged – czyli po prostu wzmocniona konstrukcja. Laptopy z tej serii są zdecydowanie cieńsze, lżejsze ale wciąż bardzo wytrzymałe. Obudowy wykonane i tak z różnych stopów metalu co pozwoli na wieloletnią pracę w ciężkich warunkach. Przykładem dla tej serii niech będzie Panasonic CF-54 bądź też Getac S410.
  • Rugged tylko z nazwy – Czyli jak to zwykle bywa jak firma wyrobi sobie renomę to wypuszcza modele, które są zwykłymi laptopami ale nazwa kojarzy się z wytrzymałością. Na przykład niech posłuży tu Panasonic CF-C2.

Podsumowanie

Jeśli szukasz komputera, laptopa, tabletu do warsztatu, stacji diagnostycznej czy dla kierownika budowy, montera instalacji itp. wybór urządzenia we wzmocnionej obudowie jest w 100% mądrym posunięciem. Pamiętaj tylko aby dobrać odpowiedni model do Swoich potrzeb. Oczywiście chętnie Ci w tym pomożemy. Jeśli masz jakieś pytania zapraszamy do kontaktu. Znajdziesz nas również na Facebook’u, a naszą ofertę pancernych laptopów oraz tabletów możesz sprawdzić w naszym sklepie OnLine.

Doskonały wybór do warsztatu samochodowegoczy też diagnostyki samochodowej. Z powodzeniem zainstalujesz na nim takie programy jak: AutoCOM, CDP+, Delphi, WoW, Wurth, star diagnosis (Stardiagnoza Mercedesa), VCDF, CLiP, Lexia, StarBox, INPA, ISTA, CDIF, texa, bosch, kts, MultiScan, VAG, MaxiEcu


Pozostałe wpisy