Do naszego serwisu trafił komputer MSI Nightblade Mi B090. Rozpoczynając od zgłoszonej awarii wentylatora, przez którą komputer nie odpalał się i resetował ukazując nam komunikat o problemie z wentylatorem. Podczas diagnostyki zauważyłem brak reakcji na ekranie po uruchomieniu komputera, co sugerowało mi problem z innym elementem. Po bliższym przyjrzeniu się okazało się, że socket procesora uszkodził się przez wygięty pin, podczas prób naprawy komputera na własną rękę przez klienta.

Socket procesora jest kluczowym elementem zapewniającym łączność między procesorem a resztą systemu. Gdy pin zostaje uszkodzony, może to uniemożliwić prawidłowe działanie komputera oraz prowadząc do niestabilności systemu lub awarii. Wielu użytkowników podejmuje się naprawy tego typu problemów na własną rękę, co często pogłębia szkody.

Naprawa komputera polegała na przywróceniu do życia wentylatora oraz prostowania pinów w socketcie procesora. Proces prostowania pinów w uszkodzonym sockecie procesora jest skomplikowanym i precyzyjnym zadaniem, które wymaga ostrożności i odpowiednich narzędzi.

Jeżeli zauważysz odstępstwa od normy w pracy swojego urządzenia zgłoś się natychmiast do punktu serwisowego. Nie próbuj samemu dokonywać napraw jeżeli nie posiadasz stosownej wiedzy oraz umiejętności. Pamiętaj że masz do czynienia z urządzeniem elektrycznym. Zapraszamy do kontaktu, oraz do zapoznania się z ofertą w naszym sklepie OnLine.