Tym razem do naszego serwisu trafił komputer All in One firmy Apple iMac 27″ a1312 Mid 2011. Jak widać na zdjęciach umieszczonych w galerii model ten to istne dzieło sztuki. Nawet z wyjętą matrycą mógłby służyć jako gustowny „mebel”. Ale do rzeczy. Według relacji klienta jak i naszej naocznej obserwacji komputer ma problem z wyświetlaniem obrazu. Dokładnie rzecz ujmując stłuczoną matrycę więc diagnoza jest dosyć oczywista. Ekran tego komputera ma 27″ więc standardy serwisu komputerowego to już spory gabaryt, ale przecież to nie problem. Czeka nas zatem: Stłuczona matryca w Apple iMac 27″ a1312 Mid 2011

Aby dostać się do matrycy należy zdemontować szybę ochronną znajdującą się przed wyświetlaczem. Czynność ta wymaga niemało cierpliwości, gdyż choćby minimalne nadużycie siły szybko doprowadzi do pęknięcia tegoż elementu. Szyba czołowa w tym modelu jest zamocowana przy użyciu silnych magnesów neodymowych umieszczonych na krawędziach obudowy. Ważne jest aby równomiernie odchylać całą taflę matrycy – w przeciwnym razie będziemy mieli mało estetyczne pęknięcie. Należy również zwrócić uwagę, aby do demontażu szyby czołowej użyć odpowiednich narzędzi ponieważ łatwo u szczerbić szklane krawędzie.

Gdy szyba już zdemontowana tylko kilka śrub typu torx dzieli nas od wydostania matrycy z czeluści obudowy. Oczywiście warto pamiętać o odłączeniu konektora matrycy oraz zasilania z inwertera co jest o tyle problematyczne, że przewody te znajdują się za matrycą. Teraz jak zwykle to samo tylko w odwrotnej kolejności i komputer będzie jak nowy. Oby tylko się nie pomylić i nie zamontować starej matrycy i wszystko będzie grać, a nawet wyświetlać. Podczas ponownego montażu szyby czołowej należy zwrócić uwagę aby żadna drobinka kurzu nie pozostała pomiędzy matrycą a szybą czołową. Takie niedociągnięcie miałoby ogromny negatywny wpływ na komfort pracy na tym urządzeniu.

Jeśli też masz problem ze swoim komputerem lub najzwyczajniej chcesz o niego zadbać zapraszamy do kontaktu. Znajdziesz nas również na Facebook’u.


Pozostałe wpisy