Dziś na nasz serwis trafił laptop z „słabym” procesorem i pasywnym układem chłodzenia. Pasywny układ chłodzenia sprawia że komputer pracuje bezgłośnie. Z otworów wentylacyjnych nie wydobywa się szum, ani nie czuć powiewu ciepłego powietrza. Takie rozwiązania stosuje się w urządzeniach z podstawowymi procesorami ze stajni Intel, których moc obliczeniowa jest nie wielka. Co za tym idzie urządzenie nie daje dużych możliwości jeżeli chodzi o usprawnienie pracy systemu. Wymiana Dysku HDD na SSD w laptopie o niskich parametrach to znaczne usprawnienie działania całego systemu.

Czy słaby procesor, oznacza, że nasz komputer już zawsze będzie pracował mozolnie? Otóż nie. Innym tzw. wąskim gardłem w pracy systemu jest dysk twardy komputera. Nie od dziś wiadomo, że dyski SSD są ok 10x szybsze od tradycyjnych „talerzowców”. Wymiana Dysku HDD na SSD w laptopie o niskich parametrach to znaczne usprawnienie działania całego systemu. Widać to szczególnie kiedy używamy wymagającego systemu operacyjnego jakim jest Windows 10.

Producenci w swoich konstrukcjach często projektują okienko rewizyjne, które znacznie usprawnia wymianę dysku, w tym przypadku jednak, producent nie przewidział takiego rozwiązania i trzeba było rozebrać cały komputer odsłaniając płytę główną.

Warto pomyśleć o wymianie tradycyjnego dysku HDD na dysk półprzewodnikowy – solid state drive w skrócie SSD. To rozwiązanie w znacznym stopniu przyczyni się do porawy komforu pracy na naszym, czasami leciwym już sprzęcie.

Jeśli też masz problem ze swoim komputerem lub najzwyczajniej chcesz o niego zadbać zapraszamy do kontaktu. Znajdziesz nas również na Facebook’u.

dav
dav

Pozostałe wpisy