Dziś na nasz serwis trafił laptop z głośno pracującym wentylatorem oraz dużą ilością gorącego powietrza wydobywającego się otworów wentylacyjnych. O ile przy dużym obciążeniu procesora zdarza się, że wentylator przez chwilę hałasuje to przy nieobciążonym systemie objaw ten wzbudza słuszny niepokój. Taki stan może skazywać na usterkę. Konserwacja układu chłodzenia w laptopie, to czynność serwisowa, która znacznie poprawia komfort pracy, oraz przedłuża życie komputera.

Czynność tą zaleca się wykonywać regularnie, pozwala to usprawnić działanie komputera poprzez obniżenie temperatury procesora, a co za tym idzie poprawić osiągi.

Producenci już dawno przestali projektować okienko rewizyjne w swoich urządzeniach, konserwacja układu chłodzenia to dość prosta czynność serwisowa, wymaga jednak najczęściej wymontowania płyty głównej, a w gruncie rzeczy rozmontowania całego komputera.

Warto regularnie czyścić układ chłodzenia, pozwoli to obniżyć ilość generowanego ciepła oraz hałasu, no i podnieść osiągi komputera.

Jeśli też masz problem ze swoim komputerem lub najzwyczajniej chcesz o niego zadbać zapraszamy do kontaktu. Znajdziesz nas również na Facebook’u.

dav
dav

Pozostałe wpisy