Dziś na nasz serwis trafił „laptop” firmy Apple. Objaw to grzejący się gładzik oraz brak reakcji na klawiaturę. Dzisiejsze konstrukcje to „system naczyń połączonych” a to oznacza, że objawy nie zawsze dają jednoznacznie określić „winowajcę”. Diagnoza usterki i wymiana uszkodzonego podzespołu w Macbook-u Air wymaga szczegółowej analizy.

Po wykryciu usterki przystąpiliśmy do wymiany uszkodzonego podzespołu. Uszkodzeniu uległa elektronika gładzika. Rozgrzewała się do bardzo wysokiej temperatury co grodziło poparzeniem a nawet pożarem ze względu na bliskie sąsiedztwo baterii. Po wymianie gładzika laptop zaczął pracować normalnie.

Macbook Air to bardzo udana konstrukcja sprawdzająca się w codziennej pracy, ze względu na niewielkie rozmiary, dużą wydajność oraz stabilny i przejrzysty system operacyjny MacOS. Wersja Air nie była konstrukcją do zadań specjalnych a jednak, jej osiągi sprawiły że jest do tej pory ulubieńcem profesjonalistów.

Jeżeli zauważysz odstępstwa od normy w pracy swojego komputera, zgłoś się natychmiast do punktu serwisowego. Nie próbuj samemu dokonywać napraw jeżeli nie posiadasz stosownej wiedzy oraz umiejętności. Pamiętaj że masz do czynienia z urządzeniem elektrycznym.

Jeśli też masz problem ze swoim komputerem lub najzwyczajniej chcesz o niego zadbać zapraszamy do kontaktu. Znajdziesz nas również na Facebook’u.

dav
dav
dav

Pozostałe wpisy