Dziś na nasz serwis trafił dość ciekawy przypadek. Urządzenie wyglądało zabawnie, ale cała sytuacja była dość poważna, gdyż uszkodzeniu uległa bateria urządzenia. W przypadku ogniw należy postępować uważnie gdyż nieostrożne obchodzenie się z tym podzespołem grozi pożarem. Wymiana baterii w urządzeniu mobilnym iPad, pozwoli cieszyć się nim jeszcze przez długi czas.

Diagnoza była prosta spuchnięta bateria, wypchnęła ekran i szybę urządzenia. Należało ostrożnie wydobyć uszkodzony element, uważając przy tym ażeby nie uszkodzić ekranu i szyby oraz wymienić go na nowy.

iPad to bardzo udana konstrukcja sprawdzająca się w codziennej pracy, ze względu na niewielkie rozmiary, dużą wydajność oraz stabilny i przejrzysty system operacyjny MacOS. Producent skonstruował urządzenie tak, że wykonanie jakakolwiek naprawy poprzedzone musi być wyjęciem ekranu. To dość prosta do usunięcia usterka, wymaga natomiast zegarmistrzowskiej precyzji oraz specjalistycznych narzędzi.

Jeżeli zauważysz odstępstwa od normy w pracy swojego urządzenia zgłoś się natychmiast do punktu serwisowego. Nie próbuj samemu dokonywać napraw jeżeli nie posiadasz stosownej wiedzy oraz umiejętności. Pamiętaj że masz do czynienia z urządzeniem elektrycznym, a ogniwa są szczególnie niebezpiecznie jeżeli obchodzimy się z nimi bez zachowania należytej ostrożności.

Jeśli też masz problem ze swoim komputerem lub najzwyczajniej chcesz o niego zadbać zapraszamy do kontaktu. Znajdziesz nas również na Facebook’u.

dav
dav
dav

Pozostałe wpisy